Bota

Erdogan-Mitsotakis telekonferencë për zgjidhjen e krizës Greqi-Turqi?! Mediat greke: Nuk është e vërtetë, nuk është planifikuar asgjë e tillë

Mirëpo së fundmi mediat greke bëjnë të ditur se nuk  është planifikuar asnjë telekonferncë mes liderëve të shtetit.
Featured image of article: Erdogan-Mitsotakis telekonferencë për zgjidhjen e krizës Greqi-Turqi?! Mediat greke: Nuk është e vërtetë, nuk është planifikuar asgjë e tillë Kyriakos Mitsotakis dhe Erdogan

GREQI- Pak më parë mediat turke bën të ditur se kryeministri Kyriakos Mitsotakis dhe Presidenti turk Erdogan do të zhvillojnë një telekonferencë, pas komunikimit trepalësh midis Presidentit Turk dhe Angela Merkel dhe Charles Michel.

Mirëpo së fundmi mediat greke bëjnë të ditur se nuk  është planifikuar asnjë telekonferncë mes liderëve të shtetit.

Informacioni nga Pallati Maximos thotë se ” një gjë e tillë as nuk është diskutuar dhe as është planifikuar”. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por mëgjithatë mësohet se Erdogan dhe Kyriakos Mitsotakis mësohet se do të ketë biseda telefonike dhe me shefin e NATOS, Jens Stoltenberg dhe me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. 

(A.K.dosja.al)

Shto Koment