Showbiz

“Erdhi me 8 bodigardë…”, Ermal Mamaqi zbulon sa ‘pagoi’ Ramën për filmin ‘I love Tropoja’

Me paruke dhe lente, kryeministri ka bërë një transformim të habitshëm ndërkohë që jo pak njerëz janë kuriozë sesa është paguar ai për këtë rol.
Featured image of article: “Erdhi me 8 bodigardë…”, Ermal Mamaqi zbulon sa ‘pagoi’ Ramën për filmin ‘I love Tropoja’ Edi Rama ne filmin e Ermal Mamaqit
Përditësuar:

TIRANE– Kryeministri Edi Rama ngjalli tejet reagime disa javë më parë kur u dha lajmi se do të ishte pjesë e filmit të Ermal Mamaqit, i cili titullohet “I love Tropoja”. Me paruke dhe lente, kryeministri ka bërë një transformim të habitshëm ndërkohë që jo pak njerëz janë kuriozë sesa është paguar ai për këtë rol.

I ftuar në emisionin “Siluete” në RTSH, Mamaqi tregoi se Rama do të interpretojë rolin e dajës. Ndërsa pyetur nga moderatorët mbi pagesën që ka marrë kryeministri, ai u shpreh:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Nuk e kam paguar. Ai erdhi me 8 badigardë dhe iku edhe pa ngrënë”.

(f.g/dosja.al)

Shto Koment