Showbiz

“Pse të gjithë thanë Elvana ose Arilena?/ Era Rusi flet hapur për Festivalin e Këngës: U zhgënjeva, asgjë s’më bën më përshtypje, s’fola as me familjen time

Era Rusi është shprehur se ndihet e zhgënjyer nga Festivali i Këngës, pasi sipas saj këngë e saj duhet të vlerësohej më shumë.
Featured image of article: “Pse të gjithë thanë Elvana ose Arilena?/ Era Rusi flet hapur për Festivalin e Këngës: U zhgënjeva, asgjë s’më bën më përshtypje, s’fola as me familjen time Elvana Gjata, Arilena Ara dhe Era Rusi

Tiranë– Era Rusi ka folur së fundmi për “Festivalin e 58 të Këngës në RTSH” për të cilën është shprehur se është zhgënjyer. Në emsionin “Mos i Fol Shferit” në RTV Ora, ajo është shprehur se kënga e saj duhej të vlerësohej më shumë. Këngëtarja ka treguar se tashmë në Shqipëri ndodhin shumë gjëra dhe asaj nuk i bën më përfshtypje asgjë.

Biseda:
Rudina Dembacaj: Tek festivali i u bë gjurulldi e madhe, pse të gjithë thanë Elvana, Arilena. Pse mendon se u bë gjithë kjo zhurmë? A u ndjeve në një moment por prit se isha edhe unë?
Era Rusi: Absolutisht që po. Por mirë moj pse duhet ta nisim Vitin e Ri me kështu gjërash? I lamë ato muhabete. Që kur mbaroi festivali, i lashë ato muhabete, nuk pranova të flas as me familjen time, apo miqtë e mi për këtë. U zgjova të nesërmen dhe thashë, ishte një ëndërr dhe e lëmë aty ku është.
Rudina Demabcaj: Një dozë zhgënjimi e paske marrë.
Era Rusi: Absolutisht që po. Mendoj që kënga ime meritoi të ishte shumë më lart nga aty ku përfundoi. Megjithatë ne këtu Shqipëria na ka mësuar që asgjë të mos na bëjë përshtypje. Jeta vazhdon.

Video, minuta e 7

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Disa javë më parë u finalizua Festivali i 58 i Këngës në RTSh, që fitua nga Arilena Ara me baladën “Shaj”, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion. Në këtë festival Arilena e mori kupën nga Jonida Maliqi, e cila ishte fituese e të njëjtit çmim, një vit më parë, ndërsa Elvana Gjata me këngën ritmike “Me tana”, zuri vendin e dytë. Kjo çmim hapi edhe shumë polemika.

J.V/Dosja.al

Shto Koment