Aktualitet

Epidemiologu kundër qeverisë: E gjithë Shqipëria duhet të jetë zonë e gjelbër, duhen 247 raste në javë të qëndrohet ende në izolim

Mjeku tha se për të pasur zonë të kuqe duke të kishin 247 raste në javë, dhe për këtë iu referua analizave të bëra nga specialistët në Gjermani.
Featured image of article: Epidemiologu kundër qeverisë: E gjithë Shqipëria duhet të jetë zonë e gjelbër, duhen 247 raste në javë të qëndrohet ende në izolim Ilir Alimehmeti, mjek

TIRANË- Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti ka folur sot për mundësinë e lirimit të mëtejshëm të masave kundër COVID-19.

I ftuar në emisionin “Open” në Top Channel, mjeku tha se për të pasur zonë të kuqe duke të kishin 247 raste në javë, dhe për këtë iu referua analizave të bëra nga specialistët në Gjermani.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Duke iu referuar shifrave që janë bërë nga specialistët në Gjermani shqipëria duhet të kishte të gjitha bashkitë zona të gjelbra. Për të pasur një qytet zonë të kuqe në Tiranë duke të kishin 247 raste në javë, që kjo gjë ka ndodhur, pasi në të gjithë vendin janë 880 raste gjithësej”, u shpreh Alimehmeti.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment