Aktualitet

I ndërprenë fjalën kryeministrit, kush janë dy studentët që u nxorrën jashtë sallës nga truprojat e Ramës, shoqërohen në Komisariatin nr.1 (EMRAT)

 • Rama përplaset me studentët tek ‘Mjekësia’, salla shpërthen në duartrokitje
 • Sipas Lëvizjes për Universitetin, nga Policia janë shoqëruar dy aktivistët Enriko Peçuli dhe Emiljando Kita, të cilët janë nxjerrë me forcë nga salla nga truprojat e kreut të qeverisë.
  Featured image of article: I ndërprenë fjalën kryeministrit, kush janë dy studentët që u nxorrën jashtë sallës nga truprojat e Ramës, shoqërohen në Komisariatin nr.1 (EMRAT) Enriko Peçuli dhe Emiljando Kita

  TIRANË– Dy të rinjtë që i ndërprenë fjalën kryeministrit Edi Rama gjatë ceremonisë së diplomimit së studentëve të Mjekësisë janë shoqëruar për në Komisariatin numër 1 në kryeqytet. Sipas Lëvizjes për Universitetin, nga Policia janë shoqëruar dy aktivistët Enriko Peçuli dhe Emiljando Kita, të cilët janë nxjerrë me forcë nga salla nga truprojat e kreut të qeverisë.

  “ Aktivistët Enriko Peçuli dhe Emiljando Kita janë nxjerrë jashtë nga truprojat e Edi Ramës dhe mbahen të mbyllur në qelitë e komisaritatit nr. 1. U bëjmë thirrje të gjithë aktivistëve të bashkohen për të kërkuar lirimin e menjëhershëm të tyre,”-shkruhet ndër të tjera.

  POSTIMI I PLOTË:

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Incidenti me Ramën ndodhi në ceremoninë e diplomimit të studentëve të Mjekësisë. Teksa kreu i qeverisë po fliste lidhur me kushtet e reja ku po punojnë ‘bluzat e bardha”, një nga të pranishmit në sallë ka ngritur zërin duke i thënë Ramës së në Shqipëri diplomohen vetëm të pasurit.

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment