Politike

Enkelejd Alibeaj takon fermerët dhe banorët e Divjakës: Nuk gënjehen më nga gënjeshtrat e Ramës

VIDEO
Gjatë takimit, Alibeaj është shprehur se askush nga fermërt nuk ka marrë subvensionin që qeveria premton në televizion.
Featured image of article: Enkelejd Alibeaj takon fermerët dhe banorët e Divjakës: Nuk gënjehen më nga gënjeshtrat e Ramës Enkelejd Alibeaj

DIVJAKË– Drejtuesi politik i qarkut Fier Enkelejd Alibeaj ka takuar fermerët dhe banorë të Divjakës ditën e sotme. Gjatë takimit, Alibeaj është shprehur se askush nga fermërt nuk ka marrë subvensionin që qeveria premton në televizion.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pakënaqësia e krijuar nga rilindja dhe qeverisja e saj duke mashtruar cdo ditë fermerët me premtime boshe nuk vlen më për Divjakasit! Askush nga fermerët e vegjël nuk ka marë subvension e dalin na gënjejnë cdo ditë në TV pa pikën e turpit. Fermerët e Divjakës kanë probleme të shumta si rrugët e parcelave, me mungesën e energjisë elektrike në parcela, me konsumin e madh të karburantit dhe askush nga pushtarët nuk do tja dijëe pastaj flasin për rimbursime. Shqiptarët dhe banorët e Divjakës nuk gënjehen më nga mashtrimet e Ramës dhe qeverisë së tij në ikje”, tha Alibeaj.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment