Politike

‘Eni, qetësoje atë djalin’, Tritan Shehu debat me analistin Jazexhi: Nuk u përgjigjem provokacioneve

Ish-deputeti dhe analisti debatuan në emisionin “Open” në Top Channel, kur të dy po flisnin për Presidentin e SHBA, Donald Trump dhe për vendimin e tij për vrajsnen e Sulejmanit.  
Featured image of article: ‘Eni, qetësoje atë djalin’, Tritan Shehu debat me analistin Jazexhi: Nuk u përgjigjem provokacioneve Tritan Shehu dhe Olsi Jazexhi

TIRANË- Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka debatuar sot me analistin Olsi Jazexhi në lidhje me vrasjèn e Kasem Sulejmanit. Ish-deputeti dhe analisti debatuan në emisionin “Open” në Top Channel, kur të dy po flisnin për Presidentin e SHBA, Donald Trump dhe për vendimin e tij për vrajsèn Sulejmanit.  

Shehu tha se misioni ynë është të  ndjekim SHBA-në. ‘Ne nuk kemi influencë, prandaj detyra jonë është të ndjekim SHBA-në’- tha ish-deputeti. Ndërkohë Jaziexhi nuk ishte dakord me këtë deklaratë dhe tha se: Ju na flisni për demokraci, por a nuk doni demokraci në Lindjen e Mesme? Ju jeni për të fol për Bashën a për shahun aty, jo për këto gjëra.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Eni, qetësoje atë djalin aty”, u përgjigj zyrtari i PD, duke kërkuar qetësi kur fliste ai pasi ishte në lidhje direkt dhe nuk dëgjonte çfarë thuhej në studio.“Po përgjigju pyetjes”, vijoi Jazexhiu, por Shehu tha se nuk mund të merrej me provokacione.

(A.B.:E.K Dosja.al)

Shto Koment