Bota

Ëndrrat e copëtuara të libanezëve/ Gjithçka mbeti pas shpërthimit tragjik të 4 gushtit (FOTOT)

Teksa kanë kaluar 6 ditë që prej shpërthimit masiv, mediat e huaja kanë publikuar disa fotografi që tregojnë gjithçka ka mbetur pas tragjedisë së 4 gushtit.

LIBAN– Shpërthimi masiv i së martës në Beirut u përhap nëpër mijëra shtëpi, duke hedhur në erë dyer dhe dritare, garderova, rafte librash dhe gjithçka tjetër që njerëzit kishin në shtëpii u shkatërrua.

Së fundmi, teksa kanë kaluar 6 ditë që prej shpërthimit masiv, mediat e huaja kanë publikuar disa fotografi që tregojnë gjithçka ka mbetur pas tragjedisë së 4 gushtit.

Brenda pak sekondave, më shumë se një e katërta e një milion e banorëve të kryeqytetit libanez mbetën pa shtëpi  e pa një strehë për të jetuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas vlerësimeve që janë bërë deri më tani, thuhet  se  6.200 ndërtesa u dëmtuan totalisht.

Burimi: Aljazeera

A.C/Dosja.al

Shto Koment