Aktualitet

Ëndrra për të mbërritur në Angli nuk u realizua/ Publikohen EMRAT e 30 shqiptarëve që u kapën në anijen e peshkimit, 69 emigrantët dhanë 15 mijhë paund

30 shqiptarët, janë përballuar me akuzën e kalimit të jashtëligjshëm të kufirit në dy gjykata në jug të Anglisë.
Featured image of article: Ëndrra për të mbërritur në Angli nuk u realizua/ Publikohen EMRAT e 30 shqiptarëve që u kapën në anijen e peshkimit, 69 emigrantët dhanë 15 mijhë paund Anija e Peshkimit

ANGLI- Janë publikuar emrat 30 nga emrat e 69 shqiptarëve që disa ditë më parë, u kapën nga autoritetet greke në një anije peshkimi.  30 shqiptarët, janë përballuar me akuzën e kalimit të jashtëligjshëm të kufirit në dy gjykata në jug të Anglisë. Në gjykatën  Basildon Magistrates Court  është zhvilluar seanca e parë gjyqësore e komunikimit ku përpara Gjykatës kanë dalë:

Erest Gjika, 19 vjeç

Ernest Baliaj 20 vjeç

Ergi Gremi, 23 vjeç

Emiliam Senko25 vjeç

Kristian Paplekaj, 27 vjeç

Ledjan Lleshi, 29 vjeç

Eneert Vezi, 29 vjeç

Florjah Hoxha 29 vjeç

Ervin Hazizi 30 vjeç

Ervin Hasa 31 vjeç

Taulant Ajazi 31 vjeç

Leodian Sene 32 vjeç

Lorenc Binjaku 36 vjeç

Alfred Mahmutaj 42 vjeç

Tomor Hazizi 44 vjeç

Përparim Zylyftari 52 vjeç

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa në gjykatën North Essex Magistrates Court dolën për masën e sigurisë dhe komunikim akuze 16 shqiptarët:

Klevi Husaliu 22 vjeç

Shpëtim Durri 24 vjeç

Flogert Kamberi 24 vjeç

Jashar Hazizaj 25 vjeç

Altin Bala 26 vjeç

Neritan Sinanaj 27 vjeç

Maringlen Methasa 27 vjeç

Andrea Zekaqis 29 vjeç

Eldison Selamaj 30 vjeç

Nebi Lushi 31 vjeç.

Antonio Baroka 32 vjeç

Klevin Tomorri 36 vjeç

Grant Gjyriqi  36 vjeç

Dashamir Elezi 38 vjeç.

Më 18 nëntor 69 shqiptarë janë kapur në një anije peshkim. Ata ishin nisur për të shkuar në mënyrë ilegae në Angli. Mësohet se secili prej tyre kishte paguar trafikantëve 15 mijë paund për të hyrë në Angli.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment