KultureShowbiz

Ëndrra e miliona burrave në të gjithë botën vjen në Shqipëri, Carla Bruni ndez zemrat shqiptare në qytetin antik (Video)

Gruaja e ish Presidentit Nicolas Sarkozy do të vijë në Shqipëri për herë të parë në kuadrin e Ditëve të Muzikës.
Featured image of article: Ëndrra e miliona burrave në të gjithë botën vjen në Shqipëri, Carla Bruni ndez zemrat shqiptare në qytetin antik (Video) Carla Bruni

SHQIPËRI– Ish-zonja e parë e Francës, Carla Bruni do të mbajë koncert më datë në amfiteatrin e Butrintit.

Gruaja e ish Presidentit Nicolas Sarkozy do të vijë në Shqipëri për herë të parë në kuadrin e Ditëve të Muzikës.

Më 21 qershor ajo do të jetë në amfiteatrin e Butrintit ku do të prezantojë albumin e saj të ri “French Touch”.

Me anë të një videoje që ka publikuar në profilin e saj në Facebook, Bruni fton të gjithë shqiptarët që të shkojnë në amfiteatrin e Butrintit për ta dëgjuar.

“Përshëndetje të gjithëve në Shqipëri. Doja t’ju thoja që quhem Carla Bruni dhe do të këndoj për ju në Ditën e Festës së Muzikës, në Teatrin e vjetër të Butrintit në orën 21:00.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shpresoj të jeni atje,”- dëgjohet të thotë diva e muzikës në video.

“French touch” është albumi i pestë që kantautorja dhe modelja e njohur ka hedhur në treg.

Carla Bruni është vlerësuar si një nga gratë më të rëndësishme në botë nga revista “Forbes” në vitin 2010.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment