Aktualitet

Ende s’ka mbaruar/ Shqipëria zgjohet me lëkundje të forta, ja ku ishte epiqendra

Tërmeti i rënë ka qenë me magnitudë 3.5 Rihter, disa herë më i lehtë se të tjerët që goditën vendin disa ditë më parë. 
Featured image of article: Ende s’ka mbaruar/ Shqipëria zgjohet me lëkundje të forta, ja ku ishte epiqendra Foto ilustruese

TIRANË– Vendi është tronditur sërish nga tërmeti mëngjesin e sotëm. Rreth orës 07:25, ka rënë një tërmet, i cili e ka pasur epiqendrën e tij 10 km në veri të Durrësit.

Tërmeti i rënë ka qenë me magnitudë 3.5 Rihter, disa herë më i lehtë se të tjerët që goditën vendin disa ditë më parë. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Të dhëna të tërmetit

Ditët e fundit vendi ynë është goditur nga një tërmet i fortë, me manginutë 5.8 ballë i shkallës rihter me epiqendër në detin Adriatik afër qytetit të Durrësit. Lëkundjet kanë qenë të forta duke pasuar edhe disa paslëkundje të fuqishme. Si pasojë janë dëmtuar më shumë se 900 banesa dhe janë lënduar mbi 110 persona.

(k.m./dosja.al

Shto Koment