Bota

Ende i vuan pasojat e koronavirusit! 24 ditë nën mbikqyrje të mjekëve, Silvio Berlusconi del nga spitali

84-vjeçari, i cili udhëhoqi tre qeveri italiane ndër vitet 1994 dhe 2011, u shtrua në spital në shtator sapo rezultoi pozitiv. 
Featured image of article: Ende i vuan pasojat e koronavirusit! 24 ditë nën mbikqyrje të mjekëve, Silvio Berlusconi del nga spitali Silvio Berlusconi

ROMË– Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka dalë nga spitali, ku edhe ishte shtruar për rreth 24 ditë. Shkak për shtrimin e tij ishin efektet afatgjata të Covid-19. 84-vjeçari, i cili udhëhoqi tre qeveri italiane ndër vitet 1994 dhe 2011, u shtrua në spital në shtator sapo rezultoi pozitiv. 

Pas hetimit të bërë, rezultoi se ish-kryeministri ishte infektuar në klubin e natës të ish-shefit të ekipit të Formula 1, Flavio Briatore. Pas shtrimit në spital Berlusconi ia doli të kthehej në shtëpi, edhe pse mjekët deklaruan se shumicë e italianëve në gjendjen e tij nuk i mbijetuan dot virusit.

Sidoqoftë, në fillim të prillit, pas një sërë kontrollesh të planifikuara mjekësore, mjekët vendosën ta shtrojnë përsëri në spital për të kryer më shumë teste, në mënyrë që të mbanin nën kontroll efektet anësore. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

 

Shto Koment