Showbiz

Enca përjeton humbjen e madhe, i ati i saj ndërron jetë, vuante nga një sëmundje e rëndë

Sokol Haxhia, i babai i Enca Haxhias ka ndërruar jetë. Ai vunte nga një sëmundje e rëndë.
Featured image of article: Enca përjeton humbjen e madhe, i ati i saj ndërron jetë, vuante nga një sëmundje e rëndë Sokol Haxhia dhe Enca Haxhia

Tiranë- Këngëtarja Enca ka humbur babain e saj. Sipas “Iconstyle.al”  Sokol Haxhia është ndarë nga jeta ditën e dielë, pasi humbi betejën e një sëmundje të rëndë.

 

Më herët, këngëtarja e ka përmendur shpesh të atin nëpër intervista, si një nga njerëzit që e ka mbështetur më fort në karrierën e saj. Ky lajm e ka pikëlluar shumë këngëtaren.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në Instagram, pak orë më parë, Enca publikoi një pjesë të këngës “Ocean” të Karol G, e cila i dedikohet dikujt për të cilin do të kesh gjithmonë dashuri. Mesa duket, ky postim është një dedikim për të atin. Sokol Haxhia la pas bashkëshorten, Entelën, dhe dy vajzat.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment