Showbiz

Enca është e para shqiptare që arrin ta bëjë këtë, ja festa e ‘çmendur’ e saj

Një nga këngëtaret më të pëlqyera të momentit, Enca shndërrohet në personazhet e parë të showbizi-it që e arrin këtë.
Featured image of article: Enca është e para shqiptare që arrin ta bëjë këtë, ja festa e ‘çmendur’ e saj Këngëtarja Enca.
Përditësuar:

Instagram-i është kthyer në një formë të mirë marketingu për personazhet e njohur shqiptarë, sigurisht dhe të huaj, por le të qëndrojmë tek shqiptarët. Të arrish shifrën e 1 milion ndjekësve në Instagram, për ne shqiptarët është sukses. Ishte Enca ajo që e arriti e para 1 milionë ndjekës dhe u pasua nga rivali i saj Noizy. Enca në fakt ka më shumë se 1 milion ndjekës.

Ditën e sotme, Enca ka një arsye më shumë për të festuar. Ajo sapo arriti 2 milionë ndjekës në Instagram dhe fotoja e postuar në profilin e saj, tregon se ajo është shumë e lumtur për këtë arritje të saj. Duke u bërë kështu edhe këngëtarja e parë shqiptare me 2 milionë ndjekës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi i Encës në Instagram.

L.K/Dosja.al

Shto Koment