Bota

“Emri i presidentit kalon nga zyrat e LDK-së”, Lutfi Haziri bën deklaratën: Thaçi e kuptoi ndaj…

Ai shtoi se Thaçi e ka kuptuar këtë dhe kjo e  ka shtyrë që  të bëjë koalicion me LDK-në, ndaj u bë president. Ndër të tjera ai ka shtuar se të gjithë presidentët duhet të bëjnë të njëjtën gjë.
Featured image of article: “Emri i presidentit kalon nga zyrat e LDK-së”, Lutfi Haziri bën deklaratën: Thaçi e kuptoi ndaj… Foto Ilustruese

KOSOVË– Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ditën e djeshme në emisionin “Pressing” në T7 është shprehur se emri i kryeministrit dhe i presidentit të Kosovës kalojnë nëpër zyrat e LDK-së.

Ai shtoi se Thaçi e ka kuptuar “skemën” dhe kjo e shtyu që të bëjë koalicion me LDK-në, ndaj u bë president dhe se për të arritur të njëjtën gjë edhe të tjerë duhet të bëjnë aleancë me partinë e Isa Mustafës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Jo vetëm sot, por edhe 10 vjet e them këtë. Jo vetëm kryeministri, por edhe presidenti kalon nga zyrat e LDK-së. Thaçi e ka kuptuar këtë. Andaj ai bëri koalicion me LDK-në dhe u bë president. Edhe presidenti i ardhshëm duhet të bëjë këtë”-  është shprehur ai.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment