Aktualitet

EMRI+ FOTO/ Operacioni policor për kartmonedhat fallco në Elbasan! Mes tyre ish-prefekti i qytetit, në 2013 kandidonte për deputet për partinë e Nard Ndokës

Dosja.al mëson se Kovaçi është ish-prefekt i Elbasanit, post të cilin e ka mbajtur deri në vitin 2012. Gjithashtu ai ka qënë dhe kandidati për deputet në partinë e Nard Ndokës në vitin 2013.
Featured image of article: EMRI+ FOTO/ Operacioni policor për kartmonedhat fallco në Elbasan! Mes tyre ish-prefekti i qytetit, në 2013 kandidonte për deputet për partinë e Nard Ndokës Rezart Kovaci

ELBASAN– Rezart Kovaçi është një nga personat që përfundoi në pranga ditën e djeshme pasi u arrestua nga policia së bashku me 6 persona të tjerë për falsifikim parash. Dosja.al mëson se Kovaçi është ish-prefekt i Elbasanit, post të cilin e ka mbajtur deri në vitin 2012.

Gjithashtu ai ka qënë dhe kandidati për deputet në partinë e Nard Ndokës në vitin 2013.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pse u arrestua Kovaçi?

Kovaçi së bashku me gjashtë persona të tjerë, falsifikonin kartmonedha të cilat i shpërndanin në disa qytete të Shqipërisë. Gjatë një periudhe kohore disamujore, ata kanë hedhur në treg dhe kanë përdorur kartëmonedha të prerjeve të ndryshme të falsifikuara, në disa qytete, si Elbasan, Tiranë, Krujë, Fier.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment