Aktualitet

(Emri – Foto) Merrej me pastrim parash dhe trafik droge/ Arrestohet 27-vjeçari shqiptar në Londër, si i kishte fshehur në dy çanta 181 000 paund ‘cash’

Mësohet se në momentin e ndalimit nga autoritetet ai kishte në dy çanta në të cilat kishte fshehur shuma prej 181,000 £ dhe një dokument i rremë identifikimi me fotografinë e tij.
Featured image of article: (Emri – Foto) Merrej me pastrim parash dhe trafik droge/ Arrestohet 27-vjeçari shqiptar në Londër, si i kishte fshehur në dy çanta 181 000 paund ‘cash’ Amir Shkrela

LONDËR– Një 27-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e djeshme në Londër pasi është akuzuar për pastrim parash dhe për trafik droge. Mediat e huaja kanë bërë të ditur se i riu me origjinë shqiptare është identifikuar si Amir Shkrela, dhe është dënuar me 4 vite burg nga gjykata vendase.

Mësohet se në momentin e ndalimit nga autoritetet ai kishte në dy çanta në të cilat kishte fshehur shuma prej 181,000 £ dhe një dokument i rremë identifikimi me fotografinë e tij.

Amir Shkrela

Shqiptari ishte subjekt i një hetimi nga Partneriteti i Krimit të Organizuar (OCP) kundër krimit të organizuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi;londonnewsonline

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment