Aktualitet

EMRAT+ FOTOT/ Kush janë të rinjtë që u përfshinë në sherrin me thika në Çorovodë, njëri prej të plagosurve ishte me precedentë penalë, i prangosur për aktivitet të lojërave të fatit

Edrian Myftari, një prej të plagosurve, njihet për person me precedent penal. Ai është arrestuar disa muaj më parë për aktivitetin e lojërave të fatit në mënyrë të paligjshme, ku ka qëndruar për disa javë në burg dhe më pas është lënë i lirë.
Featured image of article: EMRAT+ FOTOT/ Kush janë të rinjtë që u përfshinë në sherrin me thika në Çorovodë, njëri prej të plagosurve ishte me precedentë penalë, i prangosur për aktivitet të lojërave të fatit Edrian Myftari dhe vendi i ngjarjes

SKRAPAR– Edrian Myftari dhe Albi Çela janë dy të plagosurit që ndodhen në spital në Tiranë, ku po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore.

Edrian Myftari, një prej të plagosurve, njihet për person me precedent penal. Ai është arrestuar disa muaj më parë për aktivitetin e lojërave të fatit në mënyrë të paligjshme, ku ka qëndruar për disa javë në burg dhe më pas është lënë i lirë.

Fotot e të plagosurve dhe të autorit, Xhoni Memollari, janë publikuar nga Faxweb. Memollari është shpallur në kërkim pasi arriti t’jambathte nga vendi i ngjarjes.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të rinjë nuk janë përplasur sot për herë të parë. Para katër muajsh, mësohet se ata janë janë konfliktuar me njëri-tjetin për motive banale dhe kjo e sotmja është pasojë e përplasjeve të vazhdueshme.

Gjithçka nisi me ofendime në pazarin e Çorovodës e më pas degradoi në grushte e përdorimin e thikës. Gjendja e dy të plagosurve mbetet e rëndë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment