Aktualitet

EMRAT/ Autorë të 6 vjédhjéve me ármë, u pikasën nga pólícía italiane, 2 ‘skifterët’ shqiptarë zbritën nga makina dhe…

Bëhet fjalë për Altin Lokun dhe Gjok Lleshin, të cilët kishin grábitur me ármë një shtëpi në zonën e Parmës.
Featured image of article: EMRAT/ Autorë të 6 vjédhjéve me ármë, u pikasën nga pólícía italiane, 2 ‘skifterët’ shqiptarë zbritën nga makina dhe… Pamje nga sendet e vjedhura

ITALI– Pólícía italiane ka árréstuar dy ‘skiftera’ shqiptarë, të dy të moshës 36-vjeçare. Bëhet fjalë për Altin Lokun dhe Gjok Lleshin, të cilët kishin grábitur me ármë gjashtë shtëpi në zonën e Parmës.

Pólícía i vuri re dy shqiptarët në një makinë, të cilën e kishin vjedhur në Monticelli, por nuk u ranë në sy dhe vazhduan që t’i ndiqnin.

Disa orë më vonë të dy shqiptarët u panë duke hyrë në një makinë tjetër, në Via Da Vinci. Ka qënë pikërisht ky momenti kur pólícia kontrolli makinën, ku gjeti bizhuteri, para, veshje dhe mjetet që shqiptarët i përdornin për të vjedhur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më pas kontrollet kanë vijuar edhe në banesat e shqiptarëve ku gjetën gjithashtu shumë sende si: ora, stilolapsa Montblanc, bizhuteri madje dhe disa shishe verë të mirë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment