Aktualitet

EMRAT/ Aksident, të shpallur në kërkim dhe ndërtime paleje, arrestohen 5 persona

Tre persona me emrat Gentian Berisha, Andrea Fërfëlli dhe Gerald Shehu janë arrestuar për shkak se janë kapur duke ndërtuar konstruksione prej druri përgjatë vijës bregdetare.
Featured image of article: EMRAT/ Aksident, të shpallur në kërkim dhe ndërtime paleje, arrestohen 5 persona Policia

VLORË- Pesë persona janë arrestuar ditë e sotme në Vlorë, për vepra të ndryshme penale. Tre persona me emrat Gentian Berisha, Andrea Fërfëlli dhe Gerald Shehu janë arrestuar për shkak se janë kapur duke ndërtuar konstruksione prej druri përgjatë vijës bregdetare. Gjithashtu u arrestua 32-vjeçari me iniciale R.D, i cili nuk ka respektuar kohën e lirisë së dhënë nga Burgu i Fierit. Një tjetër person i arrestuar është 59-vjeçari me iniciale F.Gj, i cili duke ecur me makinë ka përplasur një motor.   

Njoftimi i policisë:

DVP Vlorë/Kryenin ndërtime pa leje përgjatë vijës bregdetare, arrestohen në flagrancë 3 shtetas. Bien në prangat e Policisë 2 shtetas të tjerë, njëri prej tyre i shpallur në kërkim. Në zbatim të detyrave të përcaktuara në planin e veprimit të hartuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, për marrjen e masave me qëllim parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e ndërtimeve pa leje, veçanërisht brenda vijës së verdhë në zonat urbane, shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë gjatë kontrollit të territorit në Dhërmi, kanë konstatuar se brenda vijës së verdhë po kryhej një ndërtim pa leje.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”, i shtetasve Gentian Berisha 24 vjeç, Andrea Fërfëlli 20 vjeç dhe Gerald Shehu 40 vjeç, pasi në Dhërmi, u konstatuan duke ndërtuar konstruksione prej druri përgjatë vijës bregdetare, të papajisur me leje ndërtimi nga autoritetet kompentente.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

– – – –
Në vijim të punës për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë u bë kapja për veprën penale “Largim i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, i shtetasit të shpallur në kërkim R. D, 32 vjeç, banues në Gjirokastër,
pasi ky shtetas nuk ka respektuar kohën e lejes së dhënë nga IEVP Fier duke mos u rikthyer për periudhën e mbetur të dënimit për veprën penale “Trafikimi narkotikëve mbetur në tentativë”. 32-vjeçari iu dorëzua shërbimeve të DVP Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

– – – –
Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Vlorë arrestuan në flagrancë shtetasin F. Gj., 59 vjeç, banues në Vlorë, pasi duke drejtuar automjetin, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Novoselës”, është përplasur me një motomjet dhe si pasojë është dëmtuar drejtuesi i tij shtetasi A. H. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment