Aktualitet

Emisioni italian paraqet çështjen e shqiptarit që përdhunoi dhe vrau studenten greke: Eleni nuk u dhunua kurrë!

Dënimi i tij i referohet  edhe çështjes të përdhunimit të një personi me aftësi të kufizuara në moshën 19-vjeçare, por edhe për rastin që tronditi të gjithë Greqinë, dëshminë e një studenti fatkeq në Rodos.
Featured image of article: Emisioni italian paraqet çështjen e shqiptarit që përdhunoi dhe vrau studenten greke: Eleni nuk u dhunua kurrë! Emisisoni

 ITALI- Gazetarja italiane Roula Kouskouris në emisionin “E vërteta me Zinën” ka folur për herë të parë për të dënuarin me origjinë shqiptare me burgim të përjetshëm për përdhunimin dhe vrasjen e Eleni Topaloudi.

Dënimi i tij i referohet  edhe çështjes të përdhunimit të një personi me aftësi të kufizuara në moshën 19-vjeçare, por edhe për rastin që tronditi të gjithë Greqinë, dëshminë e një studenti fatkeq në Rodos.

“Gjithçka është një fiasko“, tha ai për përdhunimin e  19-vjeçares, ndërsa përsa i përket çështjes Topaloudi, ai tha se gjykata ka dhënë një vendim dhe është e pranueshme. “Unë i thashë të gjithë të vërtetën,” tha ai.

I akuzuari me origjinë shqiptare thekson se atij i pëlqente personi me aftësi të kufizuara pasi ajo kishte qenë e bukur

“Unë nuk e godita atë,” tha shqiptari, i akuzuar se i ishte përgjigjur dëshmisë së 19-vjeçarit, e cila  pretendoi se e goditi atë dhe e tërhoqi nga flokët. Ai gjithashtu pretendon se 19-vjeçarja shkoi të raportojë përdhunimin pas 44 ditësh, pasi çështja Topaloudi kishte dalë dhe se familja e saj tani po kërkon dëmshpërblim. “Thjesht erdhi në vëmendjen tonë atëherë, nuk ka pasur dhunime. ” tha ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sa i përket Eleni Topaloudi, njëri nga dy vrasësit e saj tha se: Vajza erdhi me vullnetin e saj të lire. Unë nuk Ia mora jetën  asaj, ju betohem për jetën time. Unë kam një motër, nuk do ta bëja kurrë atë. Nuk mund ta mbroja. Ne e çuam në spital.

Mirëpo deklaratat e 21-vjeçarit që u dënua për vrasjen dhe përdhunimin e Eleni Topaloudi çuan në reagimin e zemëruar të nënës së saj.

“Ai është një vrasës, dhunues dhe asgjë nuk ndryshon kur del dhe prezanton një person tjetër. Ai është një tiran, sadist, gjysmë race, një përbindësh antropomorfik pa ndjenja pa shpirt e zemër “.është shprehur nëna e së ndjerës.

Burimi:sportime.gr

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment