AktualitetBota

Emiliano Sala konfirmohet i vdekur, trupi i gjetur nën rrënojat e avionit është i futbollistit

Ekpertiza ka dalë në përfundimin se trupi që u gjet nën rrënojat e avionit është i Emiliano Sala.
Featured image of article: Emiliano Sala konfirmohet i vdekur, trupi i gjetur nën rrënojat e avionit është i futbollistit Futbollisti Emiliano Sala
Përditësuar:

Trupi i gjetur nën rrënojat e avionit në fund të detit i përket futbollistit Emiliano Sala. Ekpertiza mjeko-ligjore ka arritur në përfundimin se  trupi që u gjet poshtë avionit në ujërat e La Manshit është Sala,  për të cilin kishin nisur kërkimet që prej datës 21 Janar të këtij viti.

Lajmi është konfirmuar edhe nga policia, e cila njofton: “Trupi që u gjet në aeroplanin,  në Kanalin Anglez është i futbollistit argjentinas Emiliano Sala. Duke përdorur pajisje të specializuara, ekipet arritën ta gjenin dhe identifikonin aeroplanin dhe gjetjen e trupit të z.Sala”.

Nga Dega e Hetimeve të Aksidenteve Ajrore u njoftua fillimisht se u gjend avioni dhe pas tre ditësh u gjet edhe trupi që është i futbollistit. 

Për këtë lajm të hidhur ka reaguar edhe motra e tij, Romina Sala e cila shkruan në rrjetet sociale:  “Shpirti yt do të shndritë në shpirtin tim përgjithmonë, duke më ndriçuar për aq sa ekzistoj. Të dua, tito”. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Emiliano Sala ishte një blerje rekord për klubin e Kardifit, që shpenzoi 17 milionë euro për të. Me fanellën e Nantës, në 19 ndeshje ai  shënoi 12 gola në sezonin 2018-2019. (Lexo edhe këtë)

Burimi: AP

J.V/Dosja.al

Shto Koment