Aktualitet

Emigrantët në Kapshticë nuk lejojnë kalimin e kamionëve, kërkojnë zgjidhjen e situatës së tyre

VIDEO
Sot ata kanë 3 ditë që qëndrojnë të bllokuar dhe nuk kanë lejuar kalimin e kamionëve deri në zgjidhjen e situatës së tyre.
Featured image of article: Emigrantët në Kapshticë nuk lejojnë kalimin e kamionëve, kërkojnë zgjidhjen e situatës së tyre Shqiptarët e bllokuar në Kapshticë

KAPSHTICË- Emigrantët e bllokuar në Kapshticë kanë nisur të krijojnë incidente në kufi. Sot ata kanë 3 ditë që qëndrojnë të bllokuar dhe nuk kanë lejuar kalimin e kamionëve deri në zgjidhjen e situatës së tyre.

Ata janë grumbulluar sot dhe kanë ndaluar një kamion dhe kanë deklaruar se kërkojnqë të lejohet dhe kalimi i tyre të shkojnë në Shqipëri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Emigrantët prej tre ditësh ndodhen të bllokuar në kufi pasi një ndër masat kufizuese për përhapjen e COVID-19 ishte dhe bllokimi i kufijve. Sot ka reaguar dhe Ilir Meta që ka kërkuar zgjidhje të menjëhershme dhe Luzlim Basha ka thënë që ata qyetarë të mos lihen pa atdhe. Sot janë lejuar që të kalojnë disa emigrantë që kishin leje, ndërsa të tjerët vijojnë që qëndrojnë mes të ftohtit.

(A.B. Dosja.al)

 

Shto Koment