FactcheckPolitike

“Emërimet do kalojnë nga ai”/ Erion Braçe emëron kunatin Drejtor të Ndihmës Juridike, zv/kryeministri “zbaton” një më një porosinë e Ramës (FOTO)

Dosja.al ka mësuar se vetëm disa ditë më parë është bërë prezantimi i drejtorit të Ndihmës Juridike Falas, një institucion i ri në varësi të Ministrisë së Drejtësisë. Siç shihet edhe në foto, personi në të majtë të ministres Etilda Gjonaj, quhet Ergys Qirici.
Featured image of article: “Emërimet do kalojnë nga ai”/ Erion Braçe emëron kunatin Drejtor të Ndihmës Juridike, zv/kryeministri “zbaton” një më një porosinë e Ramës (FOTO) Erion Braçe, zv.kryeminister

TIRANË– Kryeministri Edi Rama dha ultimatum në takimin që pati me kryetarët e Bashkive disa ditë më parë, ku iu tha se çdo emërim drejtorësh do të kalojë për miratim nga zv/kryeministri Erion Braçe. Tashmë është i njohur pushteti politik që Braçe ka marrë tek kryeministri gjatë mandatit të dytë. E për të mos e “zhgënjyer” Ramën, emërimi i parë, vërtetë ka kaluar nga Braçe.

Dosja.al ka mësuar se vetëm disa ditë më parë është bërë prezantimi i drejtorit të Ndihmës Juridike Falas, një institucion i ri në varësi të Ministrisë së Drejtësisë. Siç shihet edhe në foto, personi në të majtë të ministres Etilda Gjonaj, quhet Ergys Qirici.

Ergys Qirici ne te majte te ministres

Qirici do të drejtojë Ndihmën Juridike Falas, për të gjithë ata persona që nuk kanë mundësi të përballojnë një avokat. Por jo vetëm kaq. Ai është kunati i zv.kryeministrit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Porosinë e kryeministrit, Braçe duket se e ka kuptuar shumë mirë dhe ka nisur emërimet me kunatin e tij. Pritet të shohim sesi do të vijojnë emërimet në sektorë të tjerë dhe drejtori varësie.

(F.g./dosja.al)

Shto Koment