Bota

EMA i jep dritën jeshile dy fabrikave të prodhimit të vaksinave anti-Covid

Sipas TheGuardian, EMA ka thënë se ka aprovuar një fabrikë prodhimi në Halix të Holandës që bën vaksinën AstraZeneca dhe një tjetër në Marburg të Gjermani, për vaksinat BioNTech/Pfizer. 
Featured image of article: EMA i jep dritën jeshile dy fabrikave të prodhimit të vaksinave anti-Covid Foto ilustruese

EVROPË- Agjencia Evropiane e Barnave ka aprovuar dy fabrika për prodhimin e vaksinave Covid-19.

Sipas TheGuardian, EMA ka thënë se ka aprovuar një fabrikë prodhimi në Halix të Holandës që bën vaksinën AstraZeneca dhe një tjetër në Marburg të Gjermani, për vaksinat BioNTech/Pfizer.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

AstraZeneca ka thënë se miratimi do të mundësojë dërgimin e disa dozave të vaksinës deri në fund të muajit.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment