Bota

Elon Musk: Piramidat në Egjipt janë ndërtuar nga alienët (FOTO)

Musk ka mbështetur idenë se Piramidat e Egjiptit, një nga 7 mrekullitë e botës së lashtë, janë ndërtuar nga të huajt, alienët.
Featured image of article: Elon Musk: Piramidat në Egjipt janë ndërtuar nga alienët (FOTO) Piramidat ne Egjipt.

EGJIPT– Një ndër miliarderët më të mëdhenj të botës, Elon Musk, sëfundmi përmes një postimi në Twitter, ka mbështetur idenë se Piramidat e Egjiptit, një nga 7 mrekullitë e botës së lashtë, janë ndërtuar nga të huajt, alienët.

Egjipti ka ftuar miliarderin Elon Musk të vizitojë vendin dhe të shohë nga afër piramidat e famshme.

Postimi i Musk ne Twitter.

Varret e zbuluara në vitet 1990 janë provë përfundimtare, thonë ekspertët, që strukturat madhështore ishin ndërtuar vërtet nga egjiptianët e lashtë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Piramidat e Egjiptit, kanë tërhequr vëmendjen e shkencëtarëve për dekada me radhë, për shkak të formës së tyre, dhe mënyrës se si u ndërtuan me një planimetri të jashtëzakonshme, duke marrë parasysh se në lashtësi mongonin të gjitha mjetet e ndërtimit.

Burimi: bbc 

A.C/Dosja.al

Shto Koment