Bota

Elon Musk miraton Andrew Yang si kandidantin demokrat, në zgjedhjet presidenciale 2020

Elon Musk miraton vendimin për përzgjedhjen e Andrew Yang si kandidat demokrat për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020.
Featured image of article: Elon Musk miraton Andrew Yang si kandidantin demokrat, në zgjedhjet presidenciale 2020 Andrew Yang

SHBA–  Të Shtunën, SpaceX dhe CEO i Tesla Elon Musk miratuan kandidatin demokrat Andrew Yang për zgjedhjet presidenciale për vitin 2020.

SpaceX dhe CEO i Tesla Elon Musk kanë miratuar si kandidat demokrat për zgjedhjet 2020, Andrew Yang.

 “Unë mbështes Yang,” shkroi në rrjet sociale Musk. Ndërsa më vonë në këtë postim të Musk u pa nëj koment rreth Yang: “Ndryshimi i mendjes së një personi nuk është diçka e keqe.”

Nërsa në postimin për përzgjedhjen e tij, Yang ka falenderuar Musk.

“Faleminderit Elon. Urime për ndërtimin e së ardhmes.”- u shreh Yang.

Musk ndan disa pikëpamje me Yang, më së shumti miratimi i Yang për të ardhurat themelore, është diçka që “padyshim që duhet”,  theksoi Musk ën postimin e së shtunës.

 Burimi: Futurism

A.C/Dosja.al

Shto Koment