Politike

Elisa Spiropali s’di të shkruajë emrin e saj? Ministrja kërkon të shkarkoj Presidentit, por habit me nënshkrimin (FOTO)

Spiropali nuk e ka shkruaj emrin ‘Elisa’, por ‘LES A’. Nuk dihet nëse ky shkrim është gabim nga shpejtësia, apo kështu i thërrasin të gjithë në PS ministres dhe ajo këtë dhe e ka bërë publike gabimisht.
Featured image of article: Elisa Spiropali s’di të shkruajë emrin e saj? Ministrja kërkon të shkarkoj Presidentit, por habit me nënshkrimin (FOTO) Elisa Spiropali, Ilir Meta dhe lista me emrat dhe nënshkrimet

TIRANË- Një ndër 56 deputetët e Partisë Socialsite që kërkojnë zgjatjen e hetimeve për Presidentin Ilir Meta është dhe Elisa Spiropali. Por ajo që bie në sy tek emri i Elisa Spiropali është mënyra se si është shkruar emri i saj.

Spiropali nuk e ka shkruaj emrin ‘Elisa’, por ‘LES A’. Nuk dihet nëse ky shkrim është gabim nga shpejtësia, apo kështu i thërrasin të gjithë në PS ministres dhe ajo këtë dhe e ka bërë publike gabimisht.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Emri i Spiropalit i shkruar gabim

Deputetët e Partisë Socialiste me anë të një kërkese i kanë kërkuar Gramoz Ruçit zgjatjen e afatit të komisionit hetimor dhe një ndër shkeljet e Kushtetutës të bëra nga Presidenti të jetë dhe dekretimi i Marsida Xhaferllarit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment