Sport

Eleminoi Juventusin, Porto vazhdon “thumbat” ndaj bardhezinjëve: Ne po presim shortin,po ju?

Por pas eliminimit vjen edhe ironia. Porto ka thumbuar Juventusin ditën e sotme dhe ka zgjedhur një moment aspak të bukur për ta bërë këtë
Featured image of article: Eleminoi Juventusin, Porto vazhdon “thumbat” ndaj bardhezinjëve: Ne po presim shortin,po ju? Porto

PORTUGALI-Porto është skuadra çerekfinaliste e Champions League. Ekipi portugez eleminoi në mënyrë surprizë skuadrën e Juventusit.Por pas eliminimit vjen edhe ironia. Porto ka thumbuar Juventusin ditën e sotme dhe ka zgjedhur një moment aspak të bukur për ta bërë këtë.

Është pikërisht një video e simulimit të famshëm të ndodhur në momentet e fundit të shtesës kundër “zonjës së vjetër”, atëherë kur Grujiç shtrihet përtokë për të fituar minutat, ndërsa kamerat e kapin mat me veprimin e tij që nënkupton shtirjen e pastër.

 

Në prag të shortit të hedhur për çerekfinalet e Champions League mesditën e sotme, klubi ka shpërndarë pikërisht këtë moment në faqen e vetë zyrtare, duke e shoqëruar me fjalët thumbuese: “Ne po presim shortin, po ju”?

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment