Aktualitet

Eldi Dizdari kishte ndërtuar jetën atje…Artan Hoxha: Pse në Dubai jetojnë bosët kryesorë të drogës, kujt i largohen nga Shqipëria

Gazetari Artan Hoxha tha se Dubai është kthyer në vendin e preferuar të bosave të drogës, të cilët shpërngulen për një jetë më të qetë.
Featured image of article: Eldi Dizdari kishte ndërtuar jetën atje…Artan Hoxha: Pse në Dubai jetojnë bosët kryesorë të drogës, kujt i largohen nga Shqipëria Artan Hoxha

TIRANË– Eldi Dizdari, koka e kartelit shqiptar të drogës u prangos në Dubai. Se përse kishte zgjedhur që të jetonte në Emiratët e Bashkuara Arabe, zgjodhi që ta komentonte gazetari Artan Hoxha.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Hoxha tha se Dubai është kthyer në vendin e preferuar të bosave të drogës, të cilët shpërngulen për një jetë më të qetë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai është vendosur në Dubai pas ngjarjes. Në Dubai jetojnë bosët kryesorë të trafikut të kokainës. Grupet kryesore shqiptare që merren me trafik kokaine nga Amerika Latine në Europë janë zhvendosur atje për të investuar sepse kanë fituar shuma marramendëse dhe për t’ju larguar vëmendjes. Shqipëria për ta është problem i konflikteve me njëri-tjetrin, nuk është problem autoritetesh”, tha Hoxha.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment