Aktualitet

Konflikt mes fqinjëve në Elbasan, djali i vë flakën murit të shtëpisë. Flasin komshinjtë: I riu më parë ka pasur probleme me familjen. Lëndohet një grua pasi ndërhynë për t’i ndarë

FOTO
Një konflikt mes fqinjëve ka ndodhur pasditen e sotme në Elbasan. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se si paosjë e konfliktit njëri nga djemtë i një familje i ka vendosur zjarrin murit të shtëpisë,
Featured image of article: Konflikt mes fqinjëve në Elbasan, djali i vë flakën murit të shtëpisë. Flasin komshinjtë: I riu më parë ka pasur probleme me familjen. Lëndohet një grua pasi ndërhynë për t’i ndarë Pamje nga vendi i ngjarjes

ELBASAN- Një konflikt mes fqinjëve ka ndodhur pasditen e sotme në Elbasan.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se si paosjë e konfliktit njëri nga djemtë i një familje i ka vendosur zjarrin murit të shtëpisë. Mësohet se zjarrin e ka vënë i riu Ndriçim Zekthi, por që më pas flakët janë shuar menjëherë duke u frenuar kështu dhe përhapja e flakëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sakaq, policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe vpo vijon punën për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të saj.

(A.k.dosja.al)

  • 20:26

    DETAJE të reja nga konflikti në Elbasan/ I riu kërcënon fqinjin pas sherrit, lëndohet një grua pasi ndërhyri për t’i ndarë, niset me urgjencë në spital

    Detaje të reja, kanë dalë nga konflikti që ka ndodhur mes fqinjëve në Elbasan. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se Ndriçim Zekthi, i cili i vuri dhe flakën murit të  shtëpisë, kërcënoi fqinjin se do ta digjte pas një problemi mes tyre. Për të parandaluar ngjarjen e rëndë, ka ndërhyrë gruaja, e cila ka marrë plagë në duar. Mësohet se kjo e fundit është nisur me urgjencë në spital ku po merr dhe ndihmën mjekësore. Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka shoqëruar personat e përfshirë.

  • 18:22

    Konflikti në Elbasan, flasin fqinjët: Djali që i vuri zjarrin murit, më herët ka pasur probleme me familjen

    Kanë folur fqinjët në lidhje me konfliktin që ka ndodhur mes dy familjevenë Elbasan, ku Ndriçim Zekthi më pas i ka vënë flakën murit. Fqinjët thonë se djali që i ka vënë flakën murit, më parë ka pasur konflikte me familjarët e tij. “Nuk e di si ka nisur ngjarja. Unë e ka shtëpinë më larg. Ka ndezur benzinë dhe ka hedhur letrën. Nuk është i sëmurë ai. Më parë ka pasur konflikte me familjen e tij”, tha bannorja.  “Erdhi benzina deri këtu. Ai pi gjithmonë, kur pi bën ashtu. Edhe me familjen e vet.”- tha një banor. Unë e kam shtëpinë matanë. E mora vesh kur erdha te motra. Ka ndezur benzinën atje dhe i ka hedhur atje. Nuk ka kartelë, nuk është i sëmurë. Ka pasur konflikte më parë me familjen e vet.”- shtoi një tjetër. 

Shto Koment