Rajoni

Ekzekutohet biznesmeni grek/ Këtë herë nuk shpëtoi dot siç ndodhi në atentatin e parë ku iu vra e shoqja disa muaj më parë

Biznesmeni teksa kishte shkuar në një zyrë kontabiliteti për të diskutuar përfshirjen e tij në një program financimi, një burrë i panjohur për të u shfaq në oborrin e zyrës dhe filloi të qëllojë drejt zyrës së Korfiatis.
Featured image of article: Ekzekutohet biznesmeni grek/ Këtë herë nuk shpëtoi dot siç ndodhi në atentatin e parë ku iu vra e shoqja disa muaj më parë

GREQI– Dimi Korfiati, sipërmarrësi i njohur në ishullin Zakynthos, Greqi është vrarë mesditën e sotme. Disa muaj më pare ai i kishte shpëtuar nga një prite të kundër tij, ku i humbi jetën gruaja.

Sipas mediave greke, biznesmeni  teksa kishte shkuar në një zyrë kontabiliteti për të diskutuar përfshirjen e tij në një program financimi, një burrë i panjohur për të u shfaq në oborrin e zyrës dhe filloi të qëllojë drejt zyrës së Korfiatis.

Në këtë moment 54-vjeçari u plagos për vdekje, ndërsa një nga pronarët e zyrës u plagos lehtë dhe u transportua në Spitalin Zakynthos dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Qershorin e kaluar, persona të panjohur, që ende edhe sot nuk janë zbuluar qëlluan 54-vjeçarin dhe gruan e tij, duke e i marrë jetën bashkëshortes së tij. Viktima ishte Christina Kloutsinioti, e cila ishte edhe kandidate për këshilltare komunale në zgjedhjet e mëparshme lokale të mbajtura në Greqi.

(E.K/DOSJA.AL)

Një Koment në “Ekzekutohet biznesmeni grek/ Këtë herë nuk shpëtoi dot siç ndodhi në atentatin e parë ku iu vra e shoqja disa muaj më parë

  1. Sa e mire ajo policja e re greke, do e kisha shaluar njehere se qenka pele e mire

Shto Koment