LIVE UPDATES
Aktualitet

Ekzekutimi i Mihasit e Dumanit, 15 të shoqëruar, makina e targat ishin vjedhur

14 Nëntor 2021, 06:33 Nga DOSJA
Ekzekutimi i Mihasit e Dumanit, 15 të shoqëruar, makina e targat ishin

TIRANË– Një atentat me dy viktima është shënuar mbrëmjen e djeshme në periferi të Tiranës, ku pas një breshërie me armë zjarri humbën jetën Erigers Mihasi dhe Armand Dumani. Të dy janë qëlluar për vdekje në zonën e Astirit, brenda një makine tip audi luksoz, i cili ishte në lëvizje, ndërsa në Thumanë është gjetur një automjet tip “Toyota” i djegur. Burime për Dosja.al nga grupi hetimor bëjnë me dije se makina “Toyota” e gjetur duke u djegur në Thumanë është grabitur në Greqi, ndërsa targa AA 532 ON është vjedhur në Tiranë, më 2 korrik. Që prej 5 muajsh ato mbaheshin rezevë për t’u përdorur për vrasjen e dyfishtë mbrëmjen e djeshme.

Në këtë mjet, Policia ka gjetur edhe 2 kallashnikovë, me të cilët autorët mendohet se kanë qëlluar në drejtim të viktimave. Por në to numri serial ishte i fshirë, ndërsa ekspertët kanë nisur me punën në laborator për të mësuar nëse armët janë përdorur në ngjarje të tjera kriminale.

Gjatë natës ka pasur kontrolle në disa qytete të vendit, por deri më tani nuk ka asnjë konfirmim zyrtar për të dyshuar lidhur me ngjarjen. Pikat e kontrollit janë ngritur në Tiranë, Durrës dhe në Elbasan. Ndërkohë që Policia gjithashtu ka sekuestruar filmimet e kamerave të sigurisë, të cilat mendohet se kanë kapur atentatin dhe mendohet se do të ndihmojnë hetuesit në identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Deri më tani, gjithsej janë shoqëuar 15 persona lidhur me atentatin, por nuk ka asnjë të ndaluar nga Policia, e cila gjithashtu nuk ka njoftuar as edhe për ndonjë të dyshuar, edhe pse në vrasje mendohet se kanë marrë pjesë 6 persona. Pista kryesore mendohet se është aktiviteti kriminal i Mihasit, i cili së fundmi ishte nën përgjim edhe për vrasjen e ish-policit në Laç, Xhelal Reçi.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE: 

Jeta pa mëkate! Mihasi kishte filluar të shkonte në xhami: Të gjithë jemi gabimtarë

ME FOTO: E vranë bashkë me shokun! Ky është viktima e dytë e atentatit në Astir

DINAMIKA: Atentati i dyfishtë në Tiranë! Si u vra Mihasi me shokun brenda ‘Audi-t’

Ekzekutimi mafioz ndaj Mihasit, makina e autorëve e vjedhur në Greqi

Precizion maksimal! Vrasës me pagesë ekzekutuan Erigers Mihasin dhe Armando Dumanin

E vranë dje/Vetëm 24 orë në Shqipëri! Erigels Mihasi ndiqej këmba-këmbës nga armiqtë

Atentati me 2 të vdekur në Astir/ Policia ngre postblloqe në Elbasan (PAMJE)

(k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet atentat me dy viktima ne astir vritet armando dumani vritet erigers mihasi atentat me dy viktima ne astir vritet armando dumani vritet erigers mihasi

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive