Aktualitet

Eri Zefi u ekzekutua në Rrugën e Kombit pasi u mor peng, viktima që u gjet i vrarë në kanal kishte dy erma (Foto)

 • Gjakmarrja godet Mirditën/ Vritet në kanal 34-vjeçari, i vëllai vrau fqinjin në shkurt
 • Mësohet se viktima Zefi është marrë peng para se të vritej dhe është ekzekutuar në Rrugën e Kombit. Më pas trupin e kanë marrë dhe e kanë hedhur në kanal.
  Featured image of article: Eri Zefi u ekzekutua në Rrugën e Kombit pasi u mor peng, viktima që u gjet i vrarë në kanal kishte dy erma (Foto) Eri Zefi dhe vendi i ngjarjes
  Përditësuar:

  MIRDITËDosja.al ka zbardhur detaje të reja në lidhje me ekzekutimin e Eri Zefit,  34-vjeçarit që u gjet i vrarë një ditë më parë në një kanal në fshatin Zall të Mirditës. Personi që shihni në foto është viktima Zefi, që njihej edhe me një emër të dytë si Anton Zefi. 

  Eri Zefi

  Mësohet se viktima Zefi është marrë peng para se të vritej dhe është ekzekutuar në Rrugën e Kombit. Më pas trupin e kanë marrë dhe e kanë hedhur në kanal.

  Një ditë më parë në orën 16:15 është 34 vjeçari Eri Zefiu gjet i vdekur në një kanalnë fshatin Zall-Xhuxhë të Mirditës.

  Zefi është gjetur i mbuluar në gjak dhe shenja plumbash nga banorët e zonës, të cilët kanë lajmëruar menjëherë policinë.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Pista e parë ku po hetohet është ajo e hakmarrjes, pasi vëllai i viktimës Eri Zefi, Ndue Zefi vrau mëngjesin e 24 shkurtit në qytetin e Durrësit, fqinjin e tij, Martin Ndreca pasi ky i fundit i kishte ofenduar njerëzit e familjes.

  Ndërkohë burime nga policia bëjnë me dije se janë shoqëruar disa persona për t’u marrë në pyetje në lidhje me ngjarjen.

  (f.m/dosja.al)

  Shto Koment