Sport

Eksperti i merkatos në Serie A bën prognozën e tij për të ardhmen e Hysajt

Mbrojtësi vuajti nën drejtimin e Crlo Ancelottit, por po merr minuta me Gattuson
Featured image of article: Eksperti i merkatos në Serie A bën prognozën e tij për të ardhmen e Hysajt Elseid Hysaj, futbollist i Napolit

Eksperti i merkatos, Niccolo Ceccarini, parashikon që Elseid Hysaj do të vijojë të luajë te Napoli. Ai duket se ka një vlerësim të madh për lojtarin e kombëtares shqiptare.

“Elseid Hysaj e ka treguar se është i nevojshëm dhe ka bindur në raste kur shokët e tij janë të dëmtuar. Të mos harrojmë se ai mund të luajë në të dy krahët e mbrojtjes. Një profesionist i vërtetë, për të cilin mendoj se do të rinovojë”, është shprehur Ceccarini.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mbrojtësi nga Malësia e Madhe vuajti nën drejtimin e trajnerit Carlo Ancelotti, por po merr minuta me trajnerin Gennaro Gattuso.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment