Aktualitet

Pamjet me dron, si u shemb restoranti i Milal Kokëdhimës në Porto Palermo (VD)

Dosja.al ka siguruar disa pamje me dron gjatë momentit të shembjes së të gjithë investimit të Mihal Kokëdhimës.

HIMARË- Restoranti dhe hoteli i Mihal Kokëdhimës është shembur sot nga IKMT brenda pak minutave. Forca të shumta policie dhe të IKMT rrethuan që në orët e para të mëngjesit zonën dhe nisën shembjen e godinës.

Dosja.al ka siguruar disa pamje me dron gjatë momentit të shembjes së të gjithë investimit të Mihal Kokëdhimës.

Sipas IKMT shkatërrimi i ndërtesës është bërë me motivacionin se ajo është pa leje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

IKMT shembi sot restorantin “Panorma” të Mihal Kokëdhimës. Për më shumë se dy orë makineritë e rënda të IKMT shkatërruan pronën e Kokëdhimës me motiavionin se ishte pa leje dhe kishte zaptuar një tokë publike. Familjarët e tij që ishin prezent nuk bënë rezistencë. IKMT bën me dije se aksioni do vijojë në të gjithë bregdetin.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment