Aktualitet

EKSKLUZIVE/ I bëri DISS autorit me foton nga spitali, Besmir Hakballa flet pas plumbit që mori në këmbë: Jam shëndoshë e mirë, ja si ndodhi përleshja

Në një prononcim për Dosja.al, Hakballa deklaroi se tashmë është shëndoshë e mirë dhe se në spital po e mbajnë vetëm për kontroll rutinë, për ta pasur në mbikëqyrje, sepse ai tashmë gëzon shëndet të plotë, pavarësisht plagës.
Featured image of article: EKSKLUZIVE/ I bëri DISS autorit me foton nga spitali, Besmir Hakballa flet pas plumbit që mori në këmbë: Jam shëndoshë e mirë, ja si ndodhi përleshja Besmir Hakballa
Përditësuar:

PEQIN– Besmir Hakballa, 31-vjeçari që u pplagos një ditë më parë në Peqin ka treguar rrethanat e ngjajres.

Në një prononcim për Dosja.al, Hakballa deklaroi se tashmë është shëndoshë e mirë dhe se në spital po e mbajnë vetëm për kontroll rutinë, për ta pasur në mbikëqyrje, sepse ai tashmë gëzon shëndet të plotë, pavarësisht plagës.

I pyetur për përplasjen me autorin e ngjarjes, Adriatik Mezjan, i cili tashmë është shpallur në kërkim, Hakballa tha se gjithçka ka ndodhur nga një gjaknxehtësi e momentit dhe konflikti solli plumbin, duke mos dashur të japë shuëm detaje për ngjarjen.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë jam shëndoshë e mirë. Jam shumë mirë, tashmë po më mbajnë vetëm që të kenë nënë mbikëqyrje, por jam shumë mirë. Gjithçka ndodhi për një konflikt momenti, po diskutonin bashkë dhe në gjaknxehtësi e sipër më qëlloi,”- tregon Hakballa.

Besmir Hakballa u plagos me armë zjarri një natë më parë në Peqin. Për ngjarjen në fjalë është shpallur në kërkim Adriatik Mezja. Pas ngjarjes, Hakballa vendosi ta përshëndesë vetë autorin me foton nga spitali, ku i bënte DISS, dhe tregonte se ishte shëndoshë e mirë.

 (f.m/dosja.al)

Shto Koment