Sport

Eintrakt Frankfurti ia ka ofruar sulmuesin serb Real Madridit

Frankfurt i është ofruar ekipit spanjoll të Real Madrid.
Featured image of article: Eintrakt Frankfurti ia ka ofruar sulmuesin serb Real Madridit Luka Jovic me Eintracht Frankfurt

Luka Jovic ka qenë një nga lojtar që ka dalë në skenë kohët e fundit këtë sezon në Bundesliga.

Ai ka lënë përshtypje të mira në Gjermani me përformancat e tij të mira në Eintracht Frankfurt.

Ka shumë ekipe që kanë bërë kërkesa në lidhje më situatën e tij, pasi çmimi i serbit është i përballueshëm për shumë ekipe europiane.

Barcelona, Manchester City dhe Arsenal kanë kërkuar të gjitha për sherbimet e tij.

Bayern Munich kanë nënshkruar një kontratë me Timo Ëerner dhe tani ata kanë hequr dorë për nënshkrimin e Jovic.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që dukej se gjithçka mes Barcelonës dhe Manchester Cityt, orët e fundit ka qenë një surprizë që sulmuesi i është ofruer klubit të Real Madrid-it.

‘Los Blancos’ po presin se çfarë do ndodhë në Paris me situatën e Neymar.

Duke shtuar se Rodrygo do afrohet në korrik, por ai nuk është një sulmues i mirëfilltë gjë që mund të lejë dhe hapësirën për afrimin e sulmuesit serb.

B.N/dosja.al

Shto Koment