Politike

Eduart Ndocaj thirrje lezhianëve: Nëse i bëni video Pjerin Ndreut duke blerë vota, do t’ju jap 50 mijë Euro

Ai fton qytetarët që të bëjnë publik çdo rast kur partitë politike u ofrohen për të blerë votën.
Featured image of article: Eduart Ndocaj thirrje lezhianëve: Nëse i bëni video Pjerin Ndreut duke blerë vota, do t’ju jap 50 mijë Euro Eduart Ndocaj

LEZHË- Kandidati i pavarur për Bashkinë e Lezhës, Eduart Ndocaj, me anë të një video në mediat sociale u ka bërë thirrje të gjithë lezhianëve që të denoncojnë vjedhjen e votave.

Ndocaj shprehet se Rilindja ka 6 vite që vjedh qytetarët, por ai këtë herë nuk do i lejojë më. Ai fton qytetarët që të bëjnë publik çdo rast kur partitë politike u ofrohen për të blerë votën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në këmbim të çdo videoje ai do u jap qytetarëve nga 5 mijë Euro. Por Ndocaj thotë se nëse në video duke bërë pazare për votat do të jetë i përfshirë dhe Pjerin Ndreu ai do t’i paguajë me 50 mijë euro.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment