Politike

Edi Rama publikoi pa leje fotografitë e fëmijëve të Arlind Qorrit, pedagogu i kthehet: Ika përdorur për propagandë, s’nuk ndalet përpara asgjëje

Pak pas publikimit të fotot, ka reaguar edhe babai i dy të miturve, pedagogu Arlind Qorri, i cili është shprehur i revoltuar që kreu i qeverisë u ka prishur privatësinë fëmijëve të tij.
Featured image of article: Edi Rama publikoi pa leje fotografitë e fëmijëve të Arlind Qorrit, pedagogu i kthehet: Ika përdorur për propagandë, s’nuk ndalet përpara asgjëje Edi Rama dhe Arlind Qorri

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet e tij sociale, fotot e dy fëmijëve teksa pozonin tek pema e Krishtlindjeve, e vendosur në qendër të sheshit “Skënderbe”. Krahas fotos së dy vogëluueshëve që përqafojnë njëri-tjetrin, numri një i qeverisë u bën thirrje të gjithëve që të qëndrojnë brenda dhe të respektojnë masat anti-COVID. 

Fotoja e publikuar nga Rama, e bluruar

Pak pas publikimit të fotot, ka reaguar edhe babai i dy të miturve, pedagogu Arlind Qorri, i cili është shprehur i revoltuar që kreu i qeverisë u ka prishur privatësinë fëmijëve të tij, kur vetë ai kujdeset që të mos i ekspozojë kurrë fëmijët në rrjetet e tij sociale.

“Për të ruajtur njëfarë privatësie dhe për të mos hedhur grepin e lehtë të gjuajtjes së pëlqimeve në rrjetet sociale, deri më sot nuk kam postuar asnjë foto të fëmijëve të mi. Po ç’të shoh?! Sonte – pa kërkuar leje dhe pa grimë etike – imazhin e tyre e ka përdorur për propagandë ai që nuk ndalet përpara asgjëje. Amla dhe Blini, si të gjithë bashkëmoshatarët e tyre, janë fëmijë të bukur. Por nuk është më e tillë Shqipëria që Edi Rama dhe sëra e tij e kanë përçudnuar si mos më keq,”-shkruan Qorri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edhe pse babai i fëmijëve ka reaguar ashpër ndaj fotos, sërish ajo vijon dhe qëndron në profilin e kryeministrit Rama. 

(k.m./dosja.al)

2 Komente në “Edi Rama publikoi pa leje fotografitë e fëmijëve të Arlind Qorrit, pedagogu i kthehet: Ika përdorur për propagandë, s’nuk ndalet përpara asgjëje

  1. Paskan filluar gazetaret e PD te pijne droge te kuqe. Paskeni ikur per lesh kari si Abilekaj.

    Cfare domethene “S’nuk ndalet”

  2. Ika perdorur
    dhe
    Snuk ndalet

    Qenkan perla! Portal hajvanesh totalisht

Shto Koment