Politike

Edi Rama i paracakton vendin Majkos: Në zgjedhjet e ardhme do të jetë i 20-i, do flasë tek Teatri i ri Kombëtar

VIDEO
Ndërkohë që ende nuk kanë kaluar zgjedhjet e 25 prillit, Rama tha se Majko do të jetë në vendin e 20 herën tjetër dhe se do të flasë nga Teatri i Ri Kombëtar.
Featured image of article: Edi Rama i paracakton vendin Majkos: Në zgjedhjet e ardhme do të jetë i 20-i, do flasë tek Teatri i ri Kombëtar Edi Rama

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka paracaktuar vendin që do të ketë ministri Pandeli Majko në listat që do të bëhen për zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Ndërkohë që ende nuk kanë kaluar zgjedhjet e 25 prillit, Rama tha se Majko do të jetë në vendin e 20 herën tjetër dhe se do të flasë nga Teatri i Ri Kombëtar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë e falenderoj Pandin për këto fjalë. dhe që të mos thoni se unë flas vetëm për numrin 19. Kur Pandi të jetë i 20-i në zgjedhjet e ardhsme, do të flasë sërish për Teatrin e Ri Kombëtar, ashtu siç foli sot për stadiumin,”- tha Rama. 


LAJM KRYESOR: Rama me skuadrën e Tiranës: Fitojmë 20 deputetë, na duhet një mandat i tretë për të çuar gjërat në fund. Opozita, grumbullim mbetjesh të shekullit të kaluar (Thumbat dhe batutat me Majkon e Bozon)

(f.m/dosja.al)

Shto Koment