LIVE UPDATES
Politike

VIDEO/ Rama heq dorë nga ‘kunjat’ për Veliajn, i sulet Lelit: O kryetar do e bëni atë….mos qesh se e ke me filmim (Deb

31 Janar 2020, 18:54 Nga DOSJA
VIDEO/ Rama heq dorë nga ‘kunjat’ për Veliajn, i sulet

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot Vlorën. I shoqëruar edhe nga deputeti Damian Gjiknuri, Rama është ndalur edhe pranë konvikteve në Vlorë, ku ka shkrepur edhe një foto me të gjithë pedagogët e Universitetit “Ismail Qemali”.

Pas një debati me rektorin, Rama fillon t’i kërkojë llogari kryetarit të Bashkisë Vlorë, në lidhje me projektin e kampusit të universitetit. Mesa duket Rama, ka hequr dorë së kritikuari kryabshkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe është ‘sulur’ drejt Lelit.

Pjesë nga biseda:

Edi Rama: O kryetar do ta bëni atë projektin, se rektori thotë që kryetari i bashkisë nuk është kujtuar?

Rektori: Jo, unë thashë që në fillim…

Edi Rama: Jo, Jo unë thashë, se e ke me filmim…mos bëj shaka!

Rektori: Jojo, unë thashë që siç e kishim lënë të bënim projektim për të gjithë këtë…unë dhe krytari ishim në pritje….

Edi Rama: Aaa tani doli që kryetari është në pritje. Po bëjeni pra bëjeni…

Dritan Leli: Do ta bëjmë….(qesh)

Edi Rama: Po ça do ta bëjmë bëjeni pra tani se këta ikin për katër vjet. Bëjeni një projekt që të bëhet tamam kampus. Bëjeni tamam. Sikur keni 2000 projekte për të bërë. Projektet e mëdha jua sjellim gati nga Tirana. Bëni këto të voglat të paktën.

Dosja.al ka raportuar vizitat e njëpasnjëshme të kryeministrit Edi Rama në shtëpitë e familjarëve të prekur nga tërmeti në Tiranë. I shoqëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj, Rama nuk linte moment apo second pa e kritikuar kryebashkiakun në lidhje me mangësitë që gjente gjatë vizitave. Kujtojmë këtu shkallët e palyera të një pallati, rrjeta e një koshi basketbolli apo edhe dëshira e Veliajt për të pirë një gotë lëng në shtëpitë e banorëve. Mesa duket, Rama paska mbaruar me kritikat ndaj Veliaj, dhe është kthyer nga Leli.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike dritan leli edi rama erion veliaj rama kritikon lelin rama ne vlore rektori dritan leli edi rama erion veliaj rama kritikon lelin rama ne vlore rektori

Sondazh

Poll
Politike 31 Janar 2020, 18:30

TIRANË– I ftuar ditën e sotme në studion e emisionit “Top Talk” ishte deputeti Lefter Maliqi. Pikërisht deputeti së bashku me opozitën parlamentare k...

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët