Politike

Dëmtuan stolat në “Air Albania”, Rama: Vandalë, uroj të mbylleni pas hekurave që zgjaten deri në tavan. S’do hyni kurrë në stadium!

Në një status në Facebook, teksa i quan vandal, Rama shkruan se uron që autorët e këtij sulmi të mbyllen pas hekurave që zgjaten deri në tavan dhe të ndalohen përgjithnjë të hynë në stadium.
Featured image of article: Dëmtuan stolat në “Air Albania”, Rama: Vandalë, uroj të mbylleni pas hekurave që zgjaten deri në tavan. S’do hyni kurrë në stadium! Edi Rama dhe stolat e demtuar
Përditësuar:

TIRANË– Kryeminsitri Edi Rama ka regauar pas dëmtimeve që iu bë stadiumit “Air Albania” nga tifozët, të cilët thyen 164 stola pas ndëshjes Kukësi-Tirana. Në një status në Facebook, teksa i quan vandal, Rama shkruan se uron që autorët e këtij sulmi të mbyllen pas hekurave që zgjaten deri në tavan dhe të ndalohen përgjithnjë të hynë në stadium.

Uroj që një orë e më parë, këta lloj katërkëmbëshash të mbyllen pas hekurave që zgjaten deri në tavan dhe të ndalohen përgjithnjë të hynë në stadiumet tona, bash ashtu siç e parashikojnë NENET E REJA të Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë KUNDËR DHUNËS NË SPORT👊,”- shkruan Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pas ndëshjes, Kukësi-Tirana, tifozët kanë dëmtuar 164 stola. Kjo gjë e acaroi tejmase edhe FSHF-në e cila në një reagim zyrtar u shpreh se janë filmuar të gjithë autorët.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment