Politike

Edhe pse fituan thellë në Elbasan, Taulant Balla ka ankesa: Ne morëm edhe mandatin e 9-të por fleta e votimit është e komplikuar

Deri më tani në Elbasan, Partia Socialiste ka 8 mandate, PD ka 6 mandate dhe partitë e tjera asnjë mandat.
Featured image of article: Edhe pse fituan thellë në Elbasan, Taulant Balla ka ankesa: Ne morëm edhe mandatin e 9-të por fleta e votimit është e komplikuar Taulant Balla, kryetari i grupit te PS

ELBASAN– Edhe pse Partia Socialiste është kryesuese e rezultatit në Elbasan, Taulant Balla është shfaqur i pakënaqur. Në një reagim për mediat lokale, Balla tha se PS ka fituar edhe mandatin e 9-të, por fleta e votimit është e komplikuar.

“Na rezulton që e kemi kaluar votat e nevojshme për mandati e 9, kemi diferencë ne 28 mijë vota me PD që na siguron edhe mandatin e 9, por fleta e votimit është e komplikuar”, tha Balla.

Deri më tani në Elbasan, Partia Socialiste ka 8 mandate, PD ka 6 mandate dhe partitë e tjera asnjë mandat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi kryesor: HAP PAS HAPI/ Numërohen mbi 90% e kutive të votimit në vend! 5 qarqe konfirmojnë fituesit, PS-ja ‘ngjyros’ me lejla Jugun! PD-LSI prijnë në Veri

(F.g/dosja.al)

Shto Koment