Bota

Edhe pas vdekjes Diana,mund të trondisë Princ Charlsin/ Dokumentari do të nxjerrë fakte të pathëna

'Diana: Fjalët e saj', transmetuar për herë të parë në 2017 para se të rritet përsëri në popullaritet pas The Crown në 2020, do të shtohen disa orë regjistrime të padëgjuara më parë.
Featured image of article: Edhe pas vdekjes Diana,mund të trondisë Princ Charlsin/ Dokumentari do të nxjerrë fakte të pathëna Princ Charles, Lady Diana

BRITANI-Princi Charles mund të tronditet nga zbulimet e reja nga gruaja e tij e ndjerë Diana 25 vjet pas vdekjes së saj.

Një dokumentar për Princeshë Dianën, i publikuar në 2017 mendohet se për herë të pare do të ripublikohet dhe orët e regjistrimeve të padëgjuara.

‘Diana: In Her Oën Ëords’ u transmetua për herë të parë në 2017 para se të rritet përsëri në popullaritet pas transmetimit të ‘The Crown’ në 2020.

Filmi shfaq Princeshën e Uellsit duke diskutuar aspekte të jetës së saj personale, duke përfshirë marrëdhënien e saj me Princin Charles.

Ai ngrinte pretendime se kjo mund të dëmtonte Familjen Mbretërore – e cila mund të shtohet pas këtij ripublikimi.

Regjisori Tom Jennings i tha Daily Mail se ai ka orë të tëra incizime të padëgjuara të cilat do të përdoren për të bërë një vazhdim të dytë.

Princesha vdiq më 31 gusht 1997.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Janë shtatë orë kaseta që Diana bëri për Morton.Ne përfunduam në filmin tonë dy-orësh duke përdorur vetëm rreth një orë prej tyre.Ne po flasim mjaft për të bërë diçka për vitin e ardhshëm, i cili është 25 vjetori i vdekjes së Dianës”,-tha Z. Jennings për Mail.

Z. Jennings tha se regjistrimet e reja mund të bezdisin Pallatin Buckingham – si publikimi i vitit 2017.

“Ka rreth 140 pika historie për të cilat Diana flet gjatë shtatë orëve,” shtoi ai.

Dokumentari u bë hit në Netflix në vitin 2020 pas publikimit të sezonit të katërt të ‘The Croën’.Drama popullore detajon aspektet e jetës së Diana dhe Charles, gjë që shkaktoi një reagim kundër princit nga disa syresh.

Çifti u martua në 1981 dhe kishte dy djem, Princin Ëilliam dhe Princin Harry , përpara se të ndaheshin në 1992 dhe u divorcuan në 1996.

Diana më pas vdiq tragjikisht një vit më vonë pas një përplasje makine në një tunel në Paris, duke shkaktuar një burim kombëtar hidhërimi.

(o.l./dosja.al)

Shto Koment