Politike

‘Edhe ligji që ka Gjermania është jodemokratik, po s’ja themi dot’/ Rama për ligjin anti-shpifje, tregon bisedën me zyrtarin e lartë: Më tha mos u shqetëso…

Featured image of article: ‘Edhe ligji që ka Gjermania është jodemokratik, po s’ja themi dot’/ Rama për ligjin anti-shpifje, tregon bisedën me zyrtarin e lartë: Më tha mos u shqetëso…

PJESE NGA BISEDA:

Edi Rama: Sipërmarrësit më merrnin në telefon. Më thoshin mos u tërhiq se na grinë me gjoba. Thelbi është që e kemi online të parregulluar. S’ka fare mbyllje portalesh.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Alfred Lela: Të mos e bëjmë AMA gjykatë, kaq kërkesë kemi?

Edi Rama: Nuk është Gjykatë, ky ligj nuk është fare për mua, se unë jam mësuar por për të mbrojtur njerëzin. Nuk bëj ligje për veten time, sepse e kam gjuhën shpatë sa herë lind nevoja. Degjenerimi ekstrem dhe lulëzimi i shpifjeve që lëndojnë njerëz duhet të kanalizohet dhe njerëzit të mbrohen. Na thanë që Gjermani është jodemoratike, na thanë. Nuk ia thonë dot. As Luksenburgut nuk ia thonë dot. Më tha një person që pse je shqetësuar çfarë kam thënë unë, të dëgjosh ç’kam thënë për vendet e tjera do thuash ç’kam bërë gjë fare për Shqipërinë.

Shto Koment