Aktualitet

Edhe fundjava me shi! Moti nuk është premtues për pushuesit, vetëm e diela do të sjellë diell në bregdet

E shtuna do të nisë me kthjellime e vranësira të alternuara, dhe me kalimin e orëve, i gjithë qielli do të bëhet gri.
Featured image of article: Edhe fundjava me shi! Moti nuk është premtues për pushuesit, vetëm e diela do të sjellë diell në bregdet Foto ilustruese

SHQIPËRI– Edhe kjo fundjavë nuk është premtuese pë rata që kanë zgjedhur që të shtunën dhe të dielën ta kalojnë buzë detit. Shërbimit Metereologjik raporton dhe vendi pritet që të përfshihet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike.

E shtuna do të nisë me kthjellime e vranësira të alternuara, dhe me kalimin e orëve, i gjithë qielli do të bëhet gri.

Reshjet e shiut bëhen prezente fillimisht në zonën e juglindjes dhe prej orëve të mesditës shtrihen në pjesën më të madhe të vendit (përjashtuar zona e veriperëndimit).

Herë pas here do të ketë edhe shtrëngata, ndërsa në relievet kodrinore-malore do të ketë reshje në formën e stuhive apo rrebesheve me afat të shkurtër.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa dita e dielë, pritet që të ketë pak përmirësime. Në relievet kodrinore-malore këto vranësira në orët e nxehta të ditës do të shoqërohen me reshje shiu afatshkurtër. Gjithashtu do të ketë edhe shtrëngata apo stuhi.

Në zonën bregdetare, e diela do të sjellë pak më shumë diell se dotën e shtunë, duke i favorizuar sado pa kata që janë me pushime. Gjithsesi, era do të jetë e fortë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment