Showbiz

E trishtë! Infektohet me koronavirus aktori, Antonio Banderas në 60 vjetorin e  lindjes

Ai shpreson që ta fitojë betejën me Covid-19 sakaq shton se gjatë kohës që do të jetë në karantinë do të pushojë, lexojë si dhe të bëjë plane për të ardhmen.
Featured image of article: E trishtë! Infektohet me koronavirus aktori, Antonio Banderas në 60 vjetorin e  lindjes Antonio Banderas

SPNAJË- Aktori spanjoll Antonio Banderas, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Ai e ka konfirmuar vetë se është  prekur nga sëmundja vdekjeprurëse duke thënë se mori lajmin e trishtë në ditëlindjen e tij të 60-të. Ai tha se aktualisht ndihet pak më i lodhur se zakonisht por megjithatë është mirë.

Ai shpreson që ta fitojë betejën me Covid-19 sakaq shton se gjatë kohës që do të jetë në karantinë do të pushojë, lexojë si dhe të bëjë plane për të ardhmen.

“Dua të bëj publike që sot … Unë jam e detyruar të festoj ditëlindjen time të 60-të (në) karantinë pasi kam testuar pozitive për sëmundjen COVID-19. Dua të shtoj se ndihem relativisht mirë, thjesht pak më I lodhur se zakonisht, dhe e sigurt se do të shërohem shumë shpejt.  Shpresoj  që duke zbatuar rekomandimet do ta fitojë këtë luftë. Do të përfitoj nga kjo izolim për të lexuar, shkruar, pushuar dhe vazhduar bërjen e planeve për të ardhmen.”- ka shkruar nw njw postim nw Twitter. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Banderas është njohur për rolet e tij në Maskën e Zorro dhe Puss in Boots. Ai periudhën e pandemisë po e kalon në shtëpinë e tij në Cobham, Surrey.

Burimi: news.sky.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment