Bota

E tmerrshme/ I la vetëm kokën dhe njërin krah, luani ha gjithë trupin e një burri në Kenia

Luani u gjet duke u ushqyer me trupin e burrit mëngjesin e së shtunës.
Featured image of article: E tmerrshme/ I la vetëm kokën dhe njërin krah, luani ha gjithë trupin e një burri në Kenia Luani

KENIA- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pranë parkut Kombëtar Nairobi në Kenia, ku një luan ka sulmuar për vdekje një burrë.

Për shkak të këtij rasti aspak normal të gjithë autoritetet kanë paralajmëruar banorët të qëndrojnë brenda shtëpive të tyre, derisa kafsha të largohet dhe të qetësohet.

Viktima është identifikuar si Rono Kipkirui Simion, i cili u zhduk ndërsa po shkonte në shtëpi nga puna pranë Ongata Rongai gjatë të premtes së kaluar.

Luani u gjet duke u ushqyer me trupin e burrit mëngjesin e së shtunës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Disa pjesë të trupit të tij ishin shpërndarë në tokë. Punëdhënësi i tij u përpoq të trembë luanin, por ai nuk mund të largohej. Koka dhe krahu i tij ishin gjithçka që mbeti në vendin e ngjarjes.”- raportoi Daily Nation.

Burimi:  independent

A.C/Dosja.al

  • 14:15

Shto Koment