Sport

E thonë protagonistët: Euro 2020 ka hije dyshimi në format, i ngjason një biznesi

De Bryne e cilëson këtë turne si të rremë dhe pretendon se formati i shortit për këtë garë i ngjan më shumë biznesi sesa sportit duke lënë të kuptohet se diçka nuk shkon ne kompeticionin më të madh futbollistik europian.
Featured image of article: E thonë protagonistët: Euro 2020 ka hije dyshimi në format, i ngjason një biznesi Kevin De Bruyne

GJERMANI– Është mesfushori i Belgjikës, Kevin De Bruyne që në një intervistë për VTM Nieuws ka bërë një akuzë direkte mbi formatin e EURO2020.

De Bruyne e cilëson këtë turne si të rremë dhe pretendon se formati i shortit për këtë garë i ngjan më shumë biznesi sesa sportit duke lënë të kuptohet se diçka nuk shkon ne kompeticionin më të madh futbollistik europian.

Duket se këto hije dyshimi lojtarit kanë ardhur nga shorti aspak tërhqëes dhe rezultati befasues me 6-1 me Qipron.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edhe pse Belgjika u kualifikua për Euro 2020 duke i fituar të dhjeta ndeshjet përsëri ylli i Manchester City shpreh rezerva për formatin e ndjekur sepse mund të kthehet në boomerang për brezat e ardhshem pasi Belgjika synon të fitojë kompeticione të medha si Euro 2020 dhe jo të dale nga situata le të kuptohet ai.

(r.g/dosja.al)

Shto Koment